Francouzská policie odmítá další akce proti demonstrantům, kteří požadují prioritní postoj k tradičním formám rodiny a odmítají takzvaný zákon Taubira – adopce a manželství pro všechny, tedy i pro homosexuály. Policisté už nechtějí zatýkat lidi za nošení na tričku symbolu tradiční rodiny – otce, matky a dvou dětí. Prezident Hollan tak ztrácí podporu i u tak výrazné složky, jako je policie.

Francouzská policie se bouží. Nehce zatýkat lidi za symboly tradiční rodiny.Jak uvádí slovenský list LifeNews Slovakia, i policejní komisaři se cítili zahanbeni videi, z nichž jasně vyplývalo, že zákrok proti demonstrantům za tradiční rodinu byl drsnější, než proti fotbalovým fanouškům, kteří zničili a zdevastovali Trocadero, a dokonce napadli turisty pod Eiffelovou věží. Autoři článku v interním listu Syndikátu národní policie (Syndicat des commissaires de la police nationale SCPN), který sdružuje zhruba 60 procent policistů Francie, uvádí, že i vysocí policejní důstojníci odmítají být součástí «ideologické policie». Právě analýze tohoto konání věnovali členové Syndikátu článek v interním listu «Tribune de commissiaire», kteří se podepsali «kolektiv policejních komisařů». «Byl čas dokázat, že naše instituce není ideologickou policií,» konstatují v článku.

Policisté se bouří, Hollandova popularita je na bodu mrazu

Druhý článek ve stejném médiu je otevřený dopis Emanuela Roux – který sám sebe nazývá policejním komisařem vnímavým k aktuálnímu dění. «Už několik měsíců země nadává. Viděl jsem policisty, viděl jsem demonstranty, které policie přilepila ke zdem. Viděl jsem jiné demonstranty padat a další, kteří byli odvlečeni do policejních dodávek,» píše Roux. «Nikdy nebudu jedním z těchto policistů,» dodává.

Podle deníku Le Figaro se mnozí policisté sdružení v Syndikátu neztotožňují s vládními praktikami. Jeden ze signatářů prvního článku vysvětlil, že «nejde o to, zda jsme či nejsme proti zákonu o homosexuálních manželstvích. Jsme prostě šokovaní. Vidíme to obrovské zkreslení při akcích proti lupičům recidivistům a na druhé straně mírumilovným lidem, kteří jsou zatýkáni jen proto, že mají na sobě tričko! Někdy je třeba najít sílu říct „NE“»…

Francouzský prezident Holland má v současné době nejnižší rating ze všech svých předchůdců ve stejném období vlády. Kontroverzní podle Francouzů není jen okázalá podpora homosexuálním manželstvím a jejich adopci dětí, ale také jeho smířlivý postoj k Romům, proti nimž už se bouří zejména občané velkých měst. Stěžují si na zvýšený počet krádeží a špínu.

Sdílet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..