PRAHA – Vysoké procento hlasů, které dostal Karel Schwarzenberg, ukázalo, že si řada lidí vůbec neuvědomuje, kdo za ním stojí a co to v důsledku pro tuto zemi znamená. Je ohrožena suverenita České národní banky, prezident jmenuje ústavní soudce a zahraniční politika se bude dělat ve prospěch kohokoliv, jen ne České republiky. Navíc hrozí, že zrušením Benešových dekretů se bude vracet i nacisty arizovaný majetek.

Proč? Chceš mě zničit?Začněme největším nebezpečím, na které upozornil Vít Bárta, osobnost Věcí veřejných. Česká národní banka (ČNB) je suverénním orgánem, který, mimo jiné, kontroluje tok peněz, vyváděných z takzvaných českých bank. A proč takzvaných? Protože všechny velké banky v této zemi jsou pouze dceřinými společnostmi bank zahraničních, které byly svými „dcerkami“ saturovány už v první vlně krize. Dá se říct, že je český střadatel držel nad vodou.

ČNB stanovuje a hlídá finanční limity, které mohou být z českých bank vyvedeny do zahraničí. Jak už před časem řekl komunistický poslanec Jiří Dolejš, ani to není úplná spása, protože si ty banky mohou zřídit investiční fondy a české banky tak nebudou peníze „vyvádět“, ale budou investovat. I tyto limity ale jakž takž upravuje ČNB.

Tandem KK – Kalousek – Kníže? Děkuji nechci!

Ve chvíli, kdy se Karel Schwarzenberg stan vládcem na Pražském Hradě, vykoukne zpoza jeho zad postava ministra financí Miroslava Kalouska. Ministerstvo financí a ČNB stojí vlastně proti sobě, protože Česká národní banka hlídá i jeho činnost, resp. jeho ministerstva, aby Česká republika nebyla poškozena.

Jen na okraj, guvernéra ČNB jmenuje prezident. A tak nejen, že se mohou limity vyváděných peněz zvýšit, ale může být zvýšen i podíl „investic“ do mateřských bank. V době druhé vlny hospodářské krize to bude jistě zvlášť zapotřebí. Investice jsou ale věc ošemetná, takže se může stát, že za těchto okolností český „střadílek“ o své peníze přijde. Smutné, zkrátka „špatná“ investice komerčních bank. Inu, jak pro koho.

Další libou věcí jsou církevní restituce. Ústavní soudce opět jmenuje prezident. Je to sice se souhlasem Senátu, ale při počtu soudců, kteří mají být letos vyměněni, se tam příznivci církevních restitucí možná najdou. Jejich rozhodnutí pak může být ve prospěch tohoto vyděračského zákona, i kdyby naši ústavu stokrát porušoval. Jak je možné, že Češi, kteří se v tak vysokém procentu staví proti tomuto honosnému daru církvím (z nichž některé navíc do roku 1990 ani neexistovaly), jsou schopni na Hrad zvolit člověka, který pro tyto takzvané církevní restituce opakovaně a bezvýhradně zvedal ruku?

90 % lidí nedůvěřuje vládě, ale jejího prvního místopředsedu chce téměř čtvrtina na Hrad?

Jak je možné, že při 90procentní nedůvěře, kterou veřejnost vyjadřuje vládě, se najdou 24 procenta voličů, kteří by na Hrad dosadili prvního místopředsedu nenáviděné vlády, který pravidelně hlasuje tu pro zvýšení DPH, tu pro zrušení kojeneckých ústavů, tu pro další Drábkovy experimenty, které po něm převzala jeho stájová kolegyně Mullerová?

A naše zahraniční politika? Tak to je kapitola sama pro sebe. V době, kdy jsou západní trhy obsazené a všichni, kdo ekonomice alespoň trochu rozumí, vědí, že jedinou naší nadějí jsou východní trhy, včetně ruských, chtějí vidět na hradě prezidenta, který se hrdě prochází po sněmovně s plackou na klopě, na nížř je napsáno „Putine, ke mně! Mazej na místo!“

S takovým prezidentem se Rusko otočí zády nejen k nám, ale hlavně, k našim podnikům

Opravdu si někdo myslí, že právě tento prezident nám otevře dveře na Východ? Přiznám se, že už vidím, s jakým nadšením a otevřenou náručí jej ruský prezident vítá v Kremlu. Takovou arogantní pitomost by si totiž nikdo ze západních státníků nedovolil. Byla to jen hloupost nebo záměr? Podívbejme se na to z druhé strany.

Kníže placka1Naše tradiční vazby s Ruskem a zeměmi SNS nám skýtají, navíc jako slovanské zemi, určitou výhodu před našimi západními „spojenci“. Ve chvíli, kdy se čeští podnikatelé začali více orientovat na východní trhy, se objeví pan kníže s onou plackou. Představa, že všichni Rusové jsou proti Vladimíru Putinovi, je bezbřeze hloupá a zavádějící. Je to jejich řádně zvolený prezident a to JE POVINEN kterýkoliv ministr zahraničí jiné země respektovat, ať se mu to líbí, nebo ne. Ovšem dveře, které se tímto zavřou před českými podnikateli, se samozřejmě otevřou před našimi německými či rakouskými „spojenci“, pro které má pan kníže přirozenou slabost.

Zrušit Benešovy dekrety? Jistě, vrátíme Němcům i arizovaný majetek

Zrušení platnosti Benešových dekretů? To by pan kníže moc rád. Pak už v té zemi totiž nezůstane vůbec nic, protože se budou Němci hlásit i o arizovaný majetek, který sebrali Židům, když je posílali do plynu koncentračních táborů. Podle pozemkových knih byli přece právě náckové zapsáni jako vlastníci těchto majetků. Ti, kterým ty majetky původně patřily, už se bránit nemohou.

A jako višnička na dortu je jeho čeština a chorobná spavost. Opravdu super prezident České republiky.

Takže, myslet si, že prezident na Hradě málo zmůže, je velký omyl. Teď už nejde o nic méně a o nic více, než o tuto zem, o naši zem. Takže Češi, prosím, probuďte se a zvolte toho, kdo je Čech a bude hájit zájmy této země, a ne svých původních krajanů, včetně těch z Landsmaschaftu. I když nemusíte Miloše Zemana milovat (občas je ho také dost), taková zvěrstva vůči vlastní zemi by určitě nedopustil.

Jestli ovšem není český národ takový ????, že by chtěl jednoho dne slyšet: Češi ke mně, a mazejte na místo!

Sdílet

14 Comments for this entry

 • fogele napsal:

  Tak vyhrál. OK , ale se šloufem je to od Zemana super podpásovka a svinstvo…. asi to nemá cenu řešit…..

  • Teď nevím, v jakém smyslu, podpásovka.

   • fogele napsal:

    V tom smyslu že celou kampaňtvrdil že Šlouf není členem jeho týmu a obecně se od něj distancoval. No a ejhle v sobotu čtu na idnes.cz že do hotelu kde zeman bude slavit dorazil i šlouf a zmizel v tom samém salonku kde je Zeman, to jen pro upřesnění a nevyjímaje vánoční Vídeň kde hjaksi „náhodou“ byli oba dva…. Moc náhod najednou a proto když Zeman říkal to co říkal tak LHAL ! A to mi vadí. Ale pokud to bereme jako že vše ok a lží ku prospěchu inu tak prosím…..

    • Miroslav Šlouf přišel poblahopřát Miloši Zemanovi jako host. Nebyl členem jeho týmu. Nebyl ale důvod, aby mu ke zvolení nepřišel blahopřát. To je elementární slušnost. Rozhodně větší, než že Schwarzenberg Zemanovi nepoblahopřál ani nepodal ruku. Tomu říkám nevychovanost a šlechtická uražená pýcha a nafrněnost. U Šloufa bych se spíš divila, kdyby člověku, s nímž léta spolupracoval, nepřišel blahopřát, i když už není v týmu. Nemám ráda nevychovance a Šlouf se zachoval jako slušný člověk. Nic víc, nic méně.

  • Jarda napsal:

   Co máš na mysli fogele? K žádné podpásovce samozřejmě nedošlo,jen kalíš vodu a pak řekneš že to nemá cenu řešit. Zkus někdy používat vlastní mozek. Tyhle výkřiky ze tmy jsou podpásovky.

 • Daniela napsal:

  No občane ČR nikdy jsi to neměl jednoduché, ale co teď?? Teď si k…a vyber 🙂

 • Rostislav Bezděk napsal:

  Kníže je členem vlády a stranickým nadřízeným Kalouska, kteří jsou společřně s Nečasem hlavními realizátory zvýšení daní, DPH, církevních restitucí, poplatků u lékaře a postupné likvidaci českého zdravotnictví, braní finančních prostředků důchodcům a jejich navyšování sobě, poslancům a soudcům, ….. !!!!
  Ať dál spinká ve vládě (když spí méně škodí), ale jako prezidenta ho nechci – pro mě je to lump.

 • trafopájka napsal:

  Navíc ho podporují Ilumináti! http://prezident.je.iluminat.cz

 • lada napsal:

  Soudružko Zemanová, předpoklátám, že jsi nějak spojená se Zemanem, jinak ani nemůže být.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..