Invaze příšer v Brně. Moravské náměstí zdobí prdící bakterie nebo roztoč

Obrovský roztoč, želvuška, bakteriofág i nanostruktura jsou od pondělního rána k vidění na Moravském náměstí v centru Brna. Velké nafukovací modely jsou součástí letošních Dnů elektronové mikroskopie, které v Brně trvají od pondělí do neděle. Novinkou je třimilionkrát zvětšená bakterie Escherichia coli, kterou mají lidé spojenou především se střevními potížemi.