V Krkonoších staví podél silnic zábrany pro bezpečný přechod obojživelníků. Zůstanou tam až do května

Vyšší teploty a rychlý příchod jara probouzí po zimě obojživelníky, ti začínají migrovat. Proto pracovníci Krkonošského národního parku a ochránci přírody staví podél silnic zábrany. Jde o úseky poblíž rybníků a mokřadů, do kterých obojživelníci míří za rozmnožováním. Díky této pomoci se jich v Podkrkonoší podaří zachránit každoročně kolem jednoho tisÍce.