«Povaha nynějších vztahů USA s Ruskem a Čínou vylučuje možnost válečného konfliktu», prohlásil americký prezident Barack Obama. Podle ruské tiskové agentury RIAN  to uvedl v souvislosti s nesouhlasnými stanovisky Ruska a Číny k použití síly vůči Sýrii.

Obama zvaný «pokorný»«Máme takové vztahy, že nevstupujeme do konfliktů podobného druhu. Minimálně ta poslední desetiletí jsou v duchu takového vnímání», řekl Obama během tiskové konference na závěr jednání lídrů G20.

Má Obama zato, že si Rusko s Čínou na něj netroufnou?

Arogance, čišící z těchto slov je zarážející – budeme si dělat, co chceme, protože ani Rusko ani Čína nás nenapadnou – vzkazuje do světa. Podle všeho se ale velmi zmýlil.

Vladimír Putin řekl na tiskové konferenci jasně, že Rusko bude Sýrii pomáhat. Navíc, jak uvedl, «jestliže Washington napadne Sýrii, staví to USA mimo zákon.

USA je mimo zákon, zaútočí-li na Sýrii, říká Putin

«Použití síly vůči suverénnímu státu je možné výlučně v případě, když se to děje v rámci sebeobrany, a za druhé, na základě rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN», konstatoval na tiskové konferenci Vladimír Vladimírovič. Zdůraznil přitom, že Sýrie se USA napadnout nechystá, tedy o žádné sebeobraně nemůže být ani řeči.

Upozornil tak všechny, kdo dostali chuť na svévoli vůči Sýrii, že Rusko je zpět ve hře. Putin se tak jako silný lídr postavil do čela těch, kdo nesouhlasí s arogancí amerického establishmentu, která už, i podle názorů 60 procent Američanů už překročila všechny meze.

Obama chce vrhnout Blízký Východ do války. Nebude pak čas přemýšlet o americkém zlu

Navíc, se íránský Útvar strážců islámské revoluce domluvil s Iráčany, podporujícími Írán, aby v případě útoku na Sýrii, zaútočili na západní velvyslanectví v Iráku. Zneklidnění situace na Blízkém Východě, je právě to velké nebezpečí, před kterým varoval ruský prezident Vladimír Putin.

Česká média se tváří, jako kdyby se nic nedělo, zatímco celý svět je na nohou. Britský parlament svým hlasováním ukázal premiéru Davidu Cameronovi s jeho vojenskými choutkami jeho místo a zakázal mu je. Merkelová byla sice velmi rozpačitá, ale nakonec se přihlásila k zemím, které jsou pro útok. Celkem jedenáct zemí G20 je ochotna vraždit v Sýrii bez souhlasu Rady bezpečnosti nebo závěrů vyšetřovací komise OSN, kdo vlastně použil chemický plyn.

Otázka zní, co bude dělat, až mu válku zatrhne Kongres?

Horší to zřejmě bude mít Obama na své vlastní půdě. Kongres podle všechno bude hlasovat proti úderu na Sýrii, protože se bouří většina Američanů. A kongresmani chtějí být přece zvoleni i příště. Možná i proto si Obama «vyskakuje», protože tuší, že u Kongresu má takzvaně utrum, takže si může říkat, co chce, protože jít proti vůli Kongresu by byla politická sebevražda.

Drzé sebejisté Obamovy výroky proto vypadají ve světle události jako smrtelná křeč před koncem. Profesor Oskar Krejčí ve své knize «Bude válka» napsal, že k válečným konfliktům dochází při změně hegemona. Éra amerických invazí viditelně končí. Že by si chtěli ještě naposled «zaválčit»? Jsou ochotni rozpoutat i třetí světovou, jen aby si udrželi svou destruktivní vládu nad světem? A i když se to mnoha západním a Schwarzenbergovým příznivcům nebude líbit, nadějí nás, slovanských zemí, zdá se, bude opět Rusko.

Sdílet

2 Comments for this entry

 • Jan Nermuť napsal:

  Drazí přátelé.
  Na tuto krizi se dá nahlížet i z pohledu exorcismů.
  Exorcismus to je vymítání démonů.

  Ty války (zařaďme do toho i příjezd Armád Waršavské smlouvy v roce 1968) jsou vlastně příchodem exorcistiků do určitých zemí. A protože Démoni ovládají mnoho vrahů, musí přijít s armádou.

  Chci říci, že existují mocné exorcismy v podobě hudby. Rozhodně písničky Josefa Zocha, Taxmenů, Waldemara Matušky jsou mocné exorcismy.

  Vlastně můžeme děkovat Šlágr TV, že nejsme na té druhé straně. (Jenže ty reklamy tu TV zníčí.)

  Chci říci toto: Rozhodně vím mnohem víc než to, co zde píši. Vím, co zhruba bude.
  A pokud budete poslouchat písničky Josefa Zocha, Waldemara MAtušky a Taxmenů, nebudou Vám moci pekelné síly cokoliv udělat.

  Až se stane, to co se stane. Pochopíte, že sem Vám to nemohl říci, protože bych Vás zabil hrůzou. To, co bude muset udělat Bůh, aby to nedopadlo úplně špatné, bude to hrozné.

 • Jan Nermuť napsal:

  Drazí přátelé,
  kdo je skutečně odpovědný za 3. světovou válku?
  Ptejme se komu to prospěje.!
  Ne každá země je na tom jako ČR (bez zestaralých zbraní).

  V ČR existují jen sklady pěchotních zbraní, které chrání obě KSČ a pár supermoderních zbraní. Gripeny, a Pandury jsou nejmodernější zbraňové systémy na světě.
  Průmysl ČR je schopen produkovat velké možností zbraní. A velice moderních. (Ovšem objem neví žádný člověk, možná tak anděl.)

  90% zbraní ve všech vyspělých zemí (až na ČR, Estonsko a Lotyšsko) je z 80tých let minulého století.
  Platí takový vzoreček 1 Tank či letadlo vysaje za čtyři roky náklady na údržbu cenu své výroby.
  A také za 20-30 let je zastaralý a nepoužitelný.

  Takže říkám toto: jediný, kdo má zájem na velké válce jsou zbrojaři.

  Co se týče „známé“ Ruské technologie. Tak ruský tank vydrží minimálně 1 zásah bez zničení, tank NATO je zníčen první ranou.
  Ruská stíhačka lítá rychleji než raketa NATO.

  Takže scénář bude tento:
  USA odpalují své rakety na Sýrii (pravděpodobně doletí jen jedna) a pak ihned Rusko, Čína, KLDR, Kuba a Venezuela vyšle své letectvo do boje.
  Letecký souboj skončí ztrátou 90% letadel NATO.
  Pak už vlastně nebude žádný boj, protože USA má své zbraně ve druhém stupni použitelnosti (rychleuvedetelné do pochosti, ovšem nejsoucí schopné okamžité akce- 1 den na zprovoznění).

  Já osobně nevěřím na jaderné zbraně USA, ovšem ani zde není pro USA naděje. Pokud ruští (a další) stíhací piloti jsou ochotni taranovat rakety, nedoletí žádná.

  To je pouze scénář podle oficiálních zbraní. Započteme do toho i tajné zbraně v zóně A-51. Takzvané UFO lítá stejně rychle, jako stíhačka Mig-21. Ostatně SSSR pár těchto zbraní zajal už na území ČSR v letech 1945-1946. A také bylo pár letadel-UFO sestřěleno nad Moskvou.

  Nezapomeňme, že původní Koroljovy rakety přesahovaly rakety von Browna (konstruktéra UFO) o 1/3. Ovšem Chruščov to zprasil.

  Vynálezy SSSR a Ruské federace by měly o 1/3 překonávat NATO.

  Mluvíme zde ovšem pouze o oficiálních údajích. Ruská federace může mít třeba 10 letadlových lodí schovaných v loděnicích. A může mít další super zbraně.

  Válka se Sýrií (mimochodem Asad to má spočítané) je z objektivních důvodů šílenstvím.
  Bohužel zbrojaři USA, rasististické černošské organizace, Jižanští otrokáři, Pravoslavní kacíři jsou šílení magoři.
  Magorismus letničářů, mormonů a jehovistů lze srovnávat s magorismem katarů, bogomilů či Aríanců.
  Šílení magoři také stáli na hradbách Konstantinopoli proti Byzancké armádě a nevěřili ve svou porážku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..